Fotografia wnętrz Trójmiasto

zdjęcia wnętrz, hotel Dwór Oliwski Gdańsk

zdjęcia wnętrz, hotel Dwór Oliwski Gdańsk zdjęcia wnętrz, hotel Dwór Oliwski Gdańsk zdjęcia wnętrz, hotel Dwór Oliwski Gdańsk zdjęcia wnętrz, hotel Dwór Oliwski Gdańsk zdjęcia wnętrz, hotel Dwór Oliwski Gdańsk zdjęcia wnętrz, hotel Dwór Oliwski Gdańsk zdjęcia wnętrz, hotel Dwór Oliwski Gdańsk zdjęcia wnętrz, hotel Dwór Oliwski Gdańsk zdjęcia wnętrz, jacht motorowy Galeon zdjęcia wnętrz, jacht motorowy Galeon zdjęcia wnętrz, jacht motorowy Galeon zdjęcia wnętrz, jacht motorowy Galeon zdjęcia wnętrz, Galeria Bałtycka Gdańsk zdjęcia wnętrz, Galeria Bałtycka Gdańsk zdjęcia wnętrz, Galeria Bałtycka Gdańsk zdjęcia wnętrz, Galeria Bałtycka Gdańsk zdjęcia wnętrz, fotografia wnętrz w restauracji Barbaresco w Gdyni zdjęcia wnętrz, fotografia lokalu na sprzedaż zdjęcia wnętrz, fotografia lokalu na sprzedaż zdjęcia wnętrz, fotografia lokalu na sprzedaż zdjęcia wnętrz, fotografia lokalu mieszkalnego zdjęcia wnętrz, fotografia lokalu mieszkalnego zdjęcia wnętrz, fotografia lokalu mieszkalnego zdjęcia wnętrz, fotografia salonu fryzjerskiego Roccialli zdjęcia wnętrz, fotografia salonu fryzjerskiego Roccialli zdjęcia wnętrz, fotografia salonu fryzjerskiego Rocciali zdjęcia wnętrz, fotografia sklepu z biżuterią zdjęcia wnętrz, fotografia restauracji Matamorfoza zdjęcia wnętrz, fotografia sklepu z biżuterią zdjęcia wnętrz, fotografia sklepu z biżuterią zdjęcia wnętrz, fotografia sklepu z biżuterią zdjęcia wnętrz, fotografia sklepu z biżuterią zdjęcia wnętrz, fotografia wnętrz Kozi Gród

Jednym z najważniejszych zasad fotografii wnętrz jest zachowanie linii pionowych i poziomych zgodnie z widzeniem oka ludzkiego. Chodzi o poprawne odwzorowanie, zgodne z intencja architekta, pionów i poziomów wystepujących we wnętrzach. Następnym warunkiem dobrego zdjęcia jest zachowanie ostrości na wszyskich elementach we wnętrzu (choć zastosowanie selektywnej ostrości czasem daje ciekawe efekty). Oglądający chce wiedzieć jak wygląda np. lada kuchenna na pierwszym planie, stół i krzesła na drugim planie i regał oraz zdobione okna na trzecim planie. Równie ważne jest umiejętne dobranie oświetlenia. Do dyspozycji jest światło dzienne, zmienne z porą dnia i oświetlenie sztuczne, czyli lampy studyjne. Zastosowanie przenośnego studio fotograficznego plus oświetlenie dzienne daje najlepsze efekty w średnich pomieszczeniach (lub w ujęciach mieszanych, czyli tam gdzie dochodzi i nie dochodzi światło dzienne aby rozświatlić cienie). To rozwiązanie jest jednak droższe. Dodatkowo aby zwiększyć atrakcyjność zdjęć można zatrudnić modeli aby odegrali rolę sztafażu, czyli ożywiali puste wnętrza. Takie zdjęcia są najdroższe i najbardziej czasochłonne, ale dają najlepszy efekt. Klient zainteresowany np. hotelem wciela się w postać sfotografowanej osoby i łatwiej podejmuje decyzję o rezerwacji miejsca.

Dobre fotografie wnętrz sprawiają, że pomieszczenia wydają się przestrzenne, przytulne i interesujące. Odpowiednio sfotografowany pokój hotelowy przyciągnie wielu gości swoim ciepłem, wielkością i odpowiednim ułożeniem dodatków. Fotografia restauracji zachęca do przyjemnego spędzenia czasu w tym wnętrzu i sprawia, że klient wyobraża sobie posiłek w takim otoczeniu jako wyjątkowy i warty swojej ceny. Dzięki odpowiedniemu ujęciu wnętrza oglądający może zwrócić uwagę na szczegóły, które grają olbrzymią rolę przy wyborze przyszłego miejsca wypoczynku, pracy lub spotkania biznesowego. Istotną kwestią jest także użycie odpowiedniego obiektywu, który dzięki swej jasności oraz kątowi widzenia pokaże wnętrze jako jasne i obszerne. Zdarza się, że klienci nie decydują się na spędzenie weekendu w danym hotelu czy restauracji właśnie ze względu na niską jakość zdjęć. Odpowiednia aranżacja wystroju połączona z profesjonalnym sprzętem fotograficznym oraz umiejętność odnajdywania najlepszej perspektywy i oddania klimatu miejsca sprawiają, że fotografia wnętrz daje duże spektrum możliwości przy budowaniu oferty danego obiektu.

Zdecydowanie znaczącą rolę między innymi przy fotografowaniu apartamentów odgrywają dodatki. Misa z owocami ustawiona w odpowiednim miejscu, delikatne, lśniące kieliszki napełnione winem, puchowe poduszki i świeże kwiaty zapraszają do środka i wciągają w pewnego rodzaju relację. Wyobraźnia podsuwa wtedy wizję siebie samego; widok dużych i puchowych poduszek zaprasza do położenia się na łóżku i relaksu otulonego delikatnym zapachem tulipanów stojących na komodzie. Świeże owoce sugerują, że pokój także jest świeży, czysty i przyjemnie spędza się w nim czas. Istotne są także elementy dekoracyjne, które ocieplają wizerunek i dodają uroku. Takie detale potrafią równocześnie odwrócić uwagę od mniej atrakcyjnych elementów wystroju. Fotografowanie apartamentów, zdjęcia pokojów czy po prostu zdjęcia wnętrz mieszkań, które są odpowiednio zaaranżowane – przyciągają wzrok.

Fotografia architektury jest kolejnym ważnym aspektem zapraszającym do spędzenia czasu akurat w tym miejscu. Architektura wnętrza ma spory wpływ na końcowy efekt fotografii. Układ i ilość okien, drzwi, pomieszczeń takich jak korytarz czy toalety niejednokrotnie są brane pod uwagę przy podejmowaniu decyzji przez potencjalnego oglądającego. Fotografia architektury jednak to przede wszystkim pokazanie budynku, w którym oglądający będzie miał możliwość przebywać. Dobór odpowiedniego obiektywu ma tutaj olbrzymie znaczenie, ponieważ prawidłowo zastosowane narzędzia mogą optycznie powiększyć, zmniejszyć lub oddać realny wygląd fotografowanego miejsca. W fotografii architektury wzorcowo dobrana kompozycja ujęcia, najlepsza pora dnia podkreślająca uroki fotografowanego obiektu i fachowo dobrana optyka dostarczają oglądającemu najlepszych informacji o oglądanym budynku.

Na uwagę zasługuje także fotografowanie galerii handlowych. Dobrze udokumentowana przestrzeń sklepów przyciągnie nie tylko potencjalnych klientów, którzy będą chcieli spędzać czas w pasażu handlowym ale także sprzedawców chcących prezentować w nich swój towar. Dobrze jest pokazać, ile kondygnacji ma budynek, jak wygląda z zewnątrz i w jakiej okolicy się znajduje (np. w pobliżu przystanku komunikacji miejskiej lub znanej lokalizacji). Galerie handlowe często znajdują się w nowoczesnych budynkach, w których jest sporo interesujących rozwiązań wizualnych – nietypowych okien, przejść i dekoracji. Sfotografowanie ujęcia wnętrza budynku wraz z windami oraz schodami sprawi, że oglądający będzie wiedział, czego może się spodziewać po pobycie w takim miejscu (i że może zabrać ze sobą np. dziecko w wózku, z którym będzie mógł poruszać się po różnych piętrach dzięki windzie, o której dowiedział się z fotografii). Fotografia galerii handlowej dzięki zastosowaniu konkretnych i adekwatnych technik może być postrzegana jako miejsce designerskie, spójne i dobrze zorganizowane.